0312 280 00 31
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ümitköy Oto Kiralama

30 Kasım 2018
15 kez görüntülendi
Ümitköy Oto Kiralama

Ümitköy oto kiralama olarak siz değerli müşterilerimize 7 gün 24 saat hizmt vermekteyiz.

Ümitköy Oto Kiralama – Ümitköy Rent  A Car – 0312 280 00 31

Ankara ümitköy’de hizmet veren firmamız, mükemmel havasıyla doyasıya gezebilirsiniz. Zengin ve kültürel geçmişi olan çankaya ümitköy gezilecek ve görülecek yer sayısı fazladır. Ümitköy Oto Kiralama şubelerinden araç kiralayarak Ankara ümitköye seyahat planlarını rahat ve kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ümitköy Oto Kiralama Firması, Altay Mahallesi Orhan Bey Caddesi Galeria AVM No:3/15 adresinde oto kiralama sektöründe profesyonel çözümler üreten, Rent A Car kaskolu ve yetkili servis bakımlı son model araçlar ile hizmet veren firmamız değerli müşterilerimizin güvenliği ve konforu için çalışmalarını sürdürmektedir. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen firmamız Oto Kiralama işinde uzman personeliyle güler yüzlü ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

ÇAYYOLU ve ÜMİTKÖY ADI NEREDEN GELİYOR? – Ümitköy Oto Kiralama

Oto Kiralama ; 1950’li yıllarda Kutuğun adıyla bilinen bugünkü Çayyolu Köyü; köye adını veren çayında balık tutulan ve Ankara’lıların piknik yapmak ve köyde üretilen taze yumurta ve süt gibi ürünleri satın almak amacıyla genellikle hafta sonlarında ziyaret ettikleri bir mesire yeriydi. 1967 yılında Çayyolu olarak değiştirilen Kutuğun köyü Alacatlı, Bağlıca, Yapracık köyleri ile Beytepe ve Zırhlı Birlikler Okulu ile çevrili 15-20 haneli tarım ve hayvancılıkla uğraşan, geniş araziye sahip tipik bir Anadolu köyü görünümündeydi.

Bölgedeki ilk kamulaştırma 1947 ve 1959 yıllarında Eskişehir yolu çevresinde Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yapılmıştır.

Ümitköy Oto Kiralama ; 1968 yılından itibaren bölge şehirleşme ve yapılaşmaya açılmıştır. Bölgede ilk kooperatif Bayındırlık Bakanlığı’nda çalışan bir grup memurun kurduğu Büyük Ümit İşçi Konut Yapı Kooperatifidir. Ümitköy adı anılan kooperatifin kurucusu ve bir süre başkanlığını yürüten Ümit İnceefe’den gelmektedir…

Tarihçe 

Köyün eski adı Kutuğun’dur. Yaklaşık 400 yıllık bir Türk köyüdür. Köyün kurucusu Arslan sülalesidir. Çevre köyler arasında eğitim oranı en yüksek köydür. 1980’lere kadar köy halkı şehir merkezinde yaşarken imarlaşma ile beraber köye geri dönüş başlamıştır.

Corafya 

Ankara merkeze 20 km, Yenimahalle ilçesine 21 km uzaklıktadır. Ümitköy Oto Kiralama

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?