0312 280 00 31
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular
Araç Kiralama Hakkında Bilgi Edinme.
Avantajları
Bütçeleme : Sözleşme süresi boyunca sabit kira ödemeleriniz sağlıklı bütçe yapmanıza olanak sağlayacak.
Risk Devretme
Ekonomik koşullar, devletin politika değişiklikleri, üreticilerin kampanyaları, pazardaki arz talep dengesi, kullanıcıların alışkanlıkları, ikinci el fiyatları artık sizi ilgilendirmeyecek. Araçlarınızı kiralayarak, tüm finansal risklerinizi firmamıza devrettiğiniz gibi, garanti ve hasar süreçlerinin takip edilmesi sorumluluğunu devretmiş olacaksınız.
Finansal
Firmamızı tercih ederek, aracın tamamını değil, sadece değer kaybını aylık bedeller halinde ödersiniz. Aynı aracı banka kredisi veya özkaynaklarınız ile almış olsaydınız, aracınızı satana kadar tüm bedeli finanse etmiş olacaktınız.
Vergisel
Aylık kira bedeli faturalarını vergi indirimine konu edebilirsiniz. Araç defter değeri ile gerçek satış değeri arasındaki farklar nedeni oluşacak vergi farkını irmamızr'a devredersiniz.
Zaman-İşgücü
Filonuzun yönetimin irmamıza devrederek, tüm bürokratik, operasyonel, teknik işleri de devretmiş olursunuz. Araç yönetimi için bir kadro oluşturmak veya başka görev tanımları olan çalışanlarınıza ilave sorumluluklar vermek gibi bir yüke girmez; maliyet tasarrufunuzun yanı sıra zaman ve işgücü kaynağınızı verimli kullanmış olursunuz.
Sürücü belgesi ve kiralama yaşı sınırlamaları
En az 2 (iki) yıl geçerli ehliyete sahip, 22 yaş ve üzerindeki kişiler araç kiralayabilirler.
Kiralama süresi
En az kiralama süresi 2 gündür. 3 saate kadar olan gecikmelerden 1 günlük kiralama bedelinin 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmeler için ise 1 gün ücreti alınır.
Uzun süreli kiralama
En az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı olarak indirimli özel tarifeler uygulanır. Uzun süreli ve filo kiralamalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Fiyatlara dahil olan ve olmayan hususlar
Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Akaryakıt, hasar sorumluluk sigortası (kasko), hırsızlık sigortası, ferdi kaza sigortası, uzak lokasyonda teslim etme ücreti, bebek koltuğu ücreti fiyatlara dahil değildir.
Yakıt ücreti / depo yakıt miktarı
Firmamız araç teslim ederken ya da teslim alırken aksi belirtilmedikçe depo yakıt ölçümü yapmaz. Teslim edilen araçların deposunda en az yakıt istasyonlarına rahatlıkla ulaşabilecekleri kadar yakıt bulunmaktadır. Müşteri dilediği istasyondan dilediği kadar yakıt alabilir. Aynı şekilde kiralama sonrası gelen araçlarda depo yakıt ölçümü yapılmaz. Müşteriye deposunda kalan yakıt için ödeme yapılmaz. Araçların hangi lokasyona y ada kaç kilometreye ne kadar yakacağı konusunda bilgiyi personelimizden alabilir. Bu sayede en doğru harcamayla yakıtlarını ayarlayabilirler. * Bu uygulama müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hesap karışıklığı ve müşteri memnuniyetsizliği yaşamamak için sözleşmeye eklenmiştir.
Ödeme şekilleri
Ödemeler nakit ya da kredi kartlarıyla yapılabilir. Seçilen ödeme türüne farketmeksizin, kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilecek, kesin hesaplama kira bitiminde yapılacaktır. RentLine Car Rental gerekli gördüğü, yaklaşık kira bedeline ek olarak 1.000 TL depozit talep etme hakkını saklı tutar. Kiralama ücretleri bakım ve onarım giderlerini kapsamaz. Kredi kartıyla yapılan işlemlerde kart bilgileri sadece resmi süre saklanır.
Müşteri gizliliği
Kişisel bilgileriniz 3. şahıslarla ve firmalarla hiçbir şart altında paylaşılmaz. Sadece hukuki işlemlerde mahkemelerin talepleri doğrultusunda yazılı istek ile bilgileriniz paylaşılabilir.
Trafik cezaları
Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler, sözleşme süresi içinde kabul edilir.
Sigortalar
Eryaman Oto Kiralama, müşterilerini gerek kanunların emrettiği şekilde ve gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmalarını görev sayar. bu nedenle dört tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar. Bu sigortalar;
Hasar Sigortası:
Otomobilin alkollü ve/veya uyuşturucu etkisi altında kullanıldığı, yasal hız sınırları dışına çıkılması halinde, trafik zaptının tutulmadığı durumlarda ve %100 kusurlu olunduğu hallerde kaza sigortası geçersizdir.
Hırsızlık Sigortası:
Kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı; araç 30 gün içerisinde bulunursa, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç 30 gün içerisinde bulunmaz ise araç bedelini ödemekle yükümlüdür. Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük hırsızlık sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde araç bedelini sigorta karşılar; müşteri aracın 30 gün içerisinde bulunduğu güne kadar olan ücreti ödemekle yükümlüdür.
Lastik, cam, far, sinyal ve ayna sigortası:
Araçlarda meydana gelebilecek lastik yarılması, far, sinyal, ayna kırılması ve stepne çalınması kasko kapsamı dışındadır. Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük Lastik cam far sinyal ayna primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde hasar sorumluluğu ortadan kalkar.
Ferdi Kaza Sigortası:
Müşteri kiralama başlangıcında fiyat listesinde belirtilen günlük Ferdi Kaza Sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde sigortanın sağlamış olduğu bütün haklara sahiptir. Daha geniş bilgi için lütfen ofislerimizle irtibat kurunuz.

Araç kiralayan müşterilerimiz yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. Firmamız gelişen teknoloji ve değişen şartlar nedeniyle bilgi vermeden koşulları değiştirme hakkına sahiptir.