0312 280 00 31
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Eryaman Gar

22 Ocak 2019
20 kez görüntülendi
Eryaman Gar

Eryaman gar etimesgut ilçesine bağlıdır.

ERYAMAN YHT GARI NEREDE? – ERYAMAN GAR

Eryaman YHT garı eski Emirler istasyonu olarak bilinen yerde bulunmakta olup, optimum alış veriş merkezi arka tarafında yer alıyor. Etimesgut ilçesine bağlı bu bölgeye; hem Eryaman içinden, hem de Etimesgut bölgesinden kolaylıkla gidilebilir. Gar Etimesgut istasyon caddeside Emniyet müdürlüğüne yakın bir noktada bulunuyor. Ankara’nın diğer bölgelerinden gelecek vatandaşlarımız ise Ayaş yolu veya Çevre yolunu kullanabilirler. Ayaş yolundan optimum kavşağına gelince Eryaman garı 1.9 km sol tarafta kalmaktadır. Diğer bir alternatif olarak Başkentray ile bu istasyona ulaşmak mümkündür.

eryaman gar

eryaman gar

Eryaman YHT gar yürüyüş mesafesi

Gar önünden geçen ego otobüs numaraları: 507, 507-1, 507-2, 510-3, 511, 511-3, 512-3, 513-2, 523, 523-6, 524,559 olarak sıralanmaktadır. Ayrıca YHT garı önünde ve çevresinde otopark sıkıntısı yoktur. Özel aracınızla gittiğinizde Optimum’a aracınızı bırakıp 2.3 km yürüyebilir veya tren garı otoparkından ücretsiz olarak hiç yürümeden yakın bir şekilde istifade edebilirsiniz. Çevre yolundan gelen araçların ise direk olarak bölgeye inmesi mümkün değil Optimum inişinden Ayaş yoluna çıkıp gar yönüne sapmaları gerekiyor.Eryaman Gar

559 Yht Eryaman Garı – Fatih – Eryaman Ego seferide haziran ayı itibariyle hizmete girmiştir. Sabah 7.00 ve akşam 22.15 arası çalışacaktır.

eryaman yht gar

eryaman yht gar

559 Yht Eryaman Garı Güzergah – Eryaman Gar

Ayrıca diğer illerden trenle gelip Ankara merkeze gidecek yolcular için İstasyon caddesi veya Ayaş yolu iyi bir alternatif olabilir. Bu yüzden Ankara’nın çeşitli yerlerine gidecek yolcular gardan optimum önüne 2 km gibi yakın bir mesafe için takside tutabilirler. Optimum taksi telefon numarası: 0536 944 99 88, (0312) 282 79 79, (0312) 282 35 45 başka bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Eryaman yht garı Kızılay’a 23 km, Ulus’a 22km, Sincan’a 4.5 km, Optimum ve Ayaş yoluna 1.9 km, Aştiye 22.8 km, Demetevlere 16.5 km, Yenimahalle’ye 18 km, Keçiören’e 23.6 km uzaklıkta yer almaktadır.

Ankara Esenboğa Havaş otobüsleri Eryaman yüksek hızlı tren istasyonu önünden geçmektedir. Bilgi almak için telefon numarası: 0850 222 0 487 – Eryaman Gar

Hızlı tren garı önünden Ayaş yoluna yürümek isteyen yolcular için güzergah yürüyüşe müsait herhangi bir tehlike içermiyor. Fakat yürüyüş mesafesi 1.9 km ve yaklaşık olarak 25 dk sürmektedir. Eğer tren seferine az kaldıysa yetişemeyebilirsiniz. Vaktiniz varsa bu yöntem tercih edilebilir. Eryaman Gar

Eryaman Gar Ankara merkez diye tabir edebileceğimiz Kızılay’a bu noktadan otobüsle gitmek için istasyon caddesi çıkışına gelip yolun karşısına geçip 511-3 Bakanlık otobüsüne veya 510-3 Sıhhiye otobüslerine binebilirsiniz. Metroya ulaşım için Ümitköt metro istasyonu ringi bu otobüsün numarası ise 524 tür. Ego uygulamasını telefonunuza indirip durak üzerinde yazan numarayı otobüs nerede bölümüne yazıp saatlere bakabilirsiniz. Otobüslerin tümünde Ankarakart ve temassız kredi kartı geçmektedir. Tam ücret 2.5 TL Öğrenci 1.75 TL Kullan At kart 3.00 TL dir. Ayrıca otobüslerde Ankara kartı olmayan yolcular için temassız kredi kartı hizmeti vardır. Otobüs içerisinde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

YHT SEFERLERİ ERYAMAN’A ALINDI – Eryaman Gar – Eryaman Yht Gar Oto Kiralama

YHT seferleri Marşandiz istasyonundaki kaza sebebiyle Eryaman tren garına alındı. Sabah 6 buçuk Ankara – Konya seferini gerçekleştiren trenin karıştığı üzücü kaza sonucunda, 9 vatandaşımız hayatını kaybetti ve 39 yolcu yaralandı. Trende çok sayıda akademisyenin de yolcu olarak yer aldığı gelen bilgiler arasında. Kazanın tren hareket saatinden 5 dakika sonra gerçekleştiği belirtildi. Ayrıca trenin kaza sırasında normal hızında seyir halinde olduğu yapılan açıklamalar arasında. Klavuz trenin ise o zaman aralığında bu bölgede bulunmaması gerektiği açıklandı. Kaza ile ilgili kesin sebep telsiz konuşmaları ve yapılan teknik incelemeler sonucunda açıklanacak. Tren kazasının ardından bölgede oluşan enkazın kaldırılması çalışmaları dolayısıyla seferler bir süreliğine Eryaman garından gerçekleşiyor.

Olayın ardından yapılan ilk açıklamalara göre iki trenin çarpışması sonucunda yakında bulunan üst geçit hızlı trenin üzerine çöktü. Hızlı trenin ilk iki vagonu büyük hasar alırken karşı taraftan çarptığı klavuz tren ise metrelerce sürüklendi. Yüksek hızlı trenin süratinin 80 km/sa olması büyük bir facianın önüne geçti. Zira hızlı trenler şehir içerisinde düşük hızlarda seyir etmektedirler. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı ve kazada ihmali bulunduğu düşünülen sorumlular göz altına alındı. TCDD’de görevli hareket memuru, tren teşkil memuru ve kontrolör ilk aşamada göz altına alınan görevliler arasında yer alıyor.

Kazadan sonraki tren seferlerinde iptal edilen sefer gibi bazı plansız olaylar gerçekleşti. İptal edilmeyen tren seferi için ise vatandaşların Eryaman semtine ulaşımlarını sağlamak amacıyla Ankara tren garından otobüslerle biletli yolcular ilgili istasyona taşındı. Konuyla ilgili hızlı tren kullanacak yolcuların TCDD bilgi alması gerekmektedir.

Eryaman Gar Bilindiği üzere Eryaman yüksek hızlı tren garı, Eski Emirler istasyonu olarak anılan bölgededir. Ayrıca optimum alış veriş merkezine çok yakın bir konumda yer almaktadır. Ayaş yolu üzerinden geçen otobüsler yardımıyla buraya ulaşmak mümkündür. Kazaya ait enkaz kaldırma çalışmaları tamamlandıktan sonra seferler normale dönecektir. Şuan için aşağıdaki ulaşım bilgilerinden yararlanarak Eryaman istasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?