0312 280 00 31
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beypazarı Oto Kiralama

09 Mayıs 2019
6 kez görüntülendi
Beypazarı Oto Kiralama

Beypazarı Oto Kiralama şirketi olarak uzun yıllardır beypazarın’da hizmet veren firmamızın bir diğer önemli özelliği ise müşterilerine adım adım rehberlik yapmasıdır.

Bunun nedeni, pek çok müşterimiz kafasında soru işaretleri ile ofisimize gelmektedir.

Beypazarı oto kiralama – Beypazarı Araç Kiralama

Kiralama süreci ile ilgili olarak merak ettikleri pek çok soru oluyor.

Kiralama yaparken gerekli belgeler, araç kiralamak zor mu, araç kiralamak pahalı mı, uygun fiyatlı araç kiralama nasıl olur, kimler araç kiralayabilir gibi soruların cevaplarını sizlere açıklamaktayız ve bu sayede müşterilerimizin kafasındaki soru işaretleri giderilmekte ve böylece bilinçli bir müşteri olarak araç kiralama işlemini gerçekleştirmektedir.

Beypazarı rent a car

Pek çok müşterimizin merak ettiği soruların başında da araç ile kaza yaparsam ne olur sorusu gelmektedir. Bu soru için sözleşmeyi işaret ederiz.

Çünkü sözleşme hem yasalar gereği hem de firmamız kuralları gereği kaza durumu ile ilgili maddeleri açıkça kapsamaktadır ve sizler müşterimiz olarak firmamızdan araç kiralama işlemini gerçekleştirdiğinizde sözleşmeyi de kabul etmiş olacağınızdan dolayı, sözleşme maddelerini de bilmeniz gerekmektedir.

Beypazarı araba kiralama – beypazarı oto kiralama

Merak etmeyin bunun gibi ayrıntılarla boğulmak zorunda değilsiniz çünkü bizlere telefon ile ulaştığınızda yada doğrudan ofisimize geldiğinizde, sizlere hem araç kiralama sürecinde istenilen belgeler ve şartlar ile ilgili hem de sözleşmede aracın kullanımı ile ilgili önemli ayrıntıları ve maddeleri sizlere ifade ediyoruz ve böylece ayrıntılara girmeden kolayca kiralama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Oto Kiralama Beypazarı

Şimdi beypazarı araç kiralamak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bunu web sitemiz üzerinden, telefon numaralarımız ile kolayca yapabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları sormak ve araç kiralamak için Beypazarı Oto Kiralama olarak uzun yıllardır Beypazarın’da hizmet veren firmamıza güvenebilirsiniz.

 Beypazarı Tarihçesi – Beypazarı Oto Kiralama

Beypazarı Ankara ‘ nın 100 Km kuzeybatısında, eski Ankara-İstanbul yolu üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte olduğu gibi bugün de Ayaş, Güdül, Nallıhan ve Kıbrıscık İlçelerinin ortasında sosyal, kültürel ve ekonomik merkez olma özelliğini korumaktadır.

Anadolu’nun tarihi seyrine baktığımızda, Beypazarı ilçesine ilk çağda Hitit, Frig, Galat, Roma, Bizans, daha sonra da Anadolu Selçuklu ve Osmanlılar ‘ ın egemen oldukları görülmektedir.

Beypazarı, Roma döneminde, İstanbul’u Ankara ve Bağdat’a bağlayan önemli büyük tarihi geçit yolları üzerinde bulunmaktadır. İlk adı LAGANİA’dır. Bilge UMAR ‘ın Türkiye’deki “Tarihsel Adlar” adlı kitabında Lagania’ nın anlatımı yapılmış ve ‘Kaya Doruğu Ülkesi’ anlamına geldiği sonucuna varılmıştır. M.S. 6.yy’ a kadar adı Lagania olan Beypazarı’nın adı bu tarihten sonra değişmiştir. M.S. 491-518 yılları arasında hüküm süren Doğu Roma (Bizans) imparatoru Anastasios’un o dönemlerde piskoposluk merkezi olan Lagania’ yı ziyaretine atfen şehrin adı, “Lagania-Anastasiopolis”( ANASTASİOS kenti ) olarak değişiyor.

Beypazarı Rent A Car

Türklerin Sultan Alparslan komutasında Anadolu’ya girmesinden kısa bir süre sonra Marmara’ya ulaşmaları ile Beypazarı da ilk Türk akıncıları ile karşılaşmıştır. Selçuklu yönetimindeki Beypazarı, konum itibarı ile sık sık göç eden Türkmen boylarına yurt olmuştur. Bu boylardan en önemlisi Kayı boyudur. Selçuklu Sultanlığı’nın kendilerine yurt olarak yer gösterdiği bu Türk boyu, Gazi Gündüzalp yönetiminde ilk önce Ankara civarına yerleşmiştir. Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey’in dedesi Gazi Gündüzalp’in mezarının Beypazarı’nın Hırkatepe köyünde olduğu bilinmektedir.

Selçuklular döneminde Beypazarı, İstanbul-Bağdat yolu üzerinde önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Beypazarı, Orhan Bey’in Ankara’yı alması ile Hüdavendigar (Bursa) Sancağı’na bağlanarak Osmanlı yönetimine geçmiştir. Beypazarı 1868 yılından itibaren siyasi yönetiminde yer değişikliği ile Ankara’ya bağlı bir kaza olarak önemini sürdürmüştür.

Osmanlı Devleti’nin toprak rejimi ve askeri sisteminin bel kemiğini oluşturan Tımarlı (Anadolu) Sipahi Merkezleri’nden birisi olan Beypazarı; yöredeki Sipahi Beyi’ne ve ticari, ekonomik hayatın yoğunluğuna istinaden BEĞ BAZARI diye adlandırılmıştır.

Oto Kiralama Beypazarı – Araç Kiralama Beypazarı

Evliya Çelebiye Göre Beypazarı

Evliya Çelebi, Seyahatnamesi’nde (Hicri 1058 Miladi 1638) Beypazarı’ndan şöyle bahseder:

” İlk kurucusunu bilmiyorum. Fakat ilk fatihi Kütahya beylerinden Germiyanoğlu Yakup Şah’ın veziri Dinar Hezar’dır. Onun için şehre “Germiyan Hezar” da derler.

Haftada bir gün güzel süslü bir pazar kurulup, bütün kıymetli eşyalar bulunur. Halkının uğraşları tiftik keçisi olduğundan, pazarında sof çok satılır. Müşterisi vardır. Senede bin kantar sof ipliği satılır. Sofu olmaz fakat güzel mümeyyizi olur. Pazarına her hafta etraf köylerinden 10 bin insan toplanır.

Şehir Anadolu toprağından Engürü sancağı hududunda olup, İstanbul’da kim Şeyhülislam olursa ona has olur. Padişah hasından ayrılmadır. Müftü tarafından hakimi subaşısıdır. 150 akçelik kazadır. Senelik kadısına yedi kese gelir getirir. Damga emini, Sipahi Kethüda yeri ve Yeniçeri Serdarı vardır. Fakat kale ağası ve neferi yoktur. Kalesi bir dere içinde olup, iki tarafı balık sırtı gibi kaya üzerindedir. Genişliğini bilmiyorum.

Beypazarı Araba Kiralama – Ankara beypazarı araç kiralama

Aşağıda şehir iki geniş dere içinde olup 20 mahalle 41 mihraptır. Fakat öyle mükellef camileri yoktur. Çarşı içinde cami güzeldir (Paşa Camii). Hepsi 3060 tane iki katlı evleri vardır. Duvarları kerpiçtendir. Yüzeyleri tahta ile kaplıdır. Medrese Darulhadis ve Darulkurrası vardır. Çünkü talebe bilginleri çoktur. Medreseleri kargir değildir. 70 adet çocuk mektebi vardır. Çocukları gayet temiz ve olgun olup, 700′ ün üzerinde hafızı vardır.

Bir Şeyhülislamı var ki; bütün bilginler onunla ilmi tartışmaya girmekten acizdirler. Nakibüleşrafı fadıl değil fakat, gayet cömert bir kimsedir.

Halkının çoğu bilginlerdir. Hepsi renk renk sof giyerler. Türk şehri olduğundan halkı Oğuz taifesidir. Yani Türk kavmi demenin güzel bir ifadesidir. Yedi tane hanı vardır. Çarşı içindeki güzel bir han yanmıştır. Hamamları, 600 dükkanı vardır. Çarşıda kasaplar içinden akan dere kenarında hafta pazarı olur. Dere burada şehrin aşağı tarafından akarak bir nehir vasıtası ile Sakarya’ya dökülür. Şehir yüksek yerde olduğundan caddeleri kumsalca ve kaldırımsızdır. Halkı garipsever ve cömert kişilerdir. Kadınları gayet edepli ve akıllı olurlar.

Bağ ve bahçesi çoktur. Bostanlarından bir çeşit kavun olur ki lezzetinden adamın damağı yarılır. Misk ve hamamber gibi kokusu vardır. Şehir halkının çoğu bu kavundan zerde pişirir. İçine tarçın ve karanfil korlar. Muaviye’nin icat ettiği zerdeden tatlı bir zerde olur. Bir çeşit yeşil armudu olup, yuvarlak olduğu gibi dördü beşi de bir okka gelir. Gayet hoş ve suludur. İstanbul’a nice bin kutu armudu pamuklar içinde hediye gider. Bu armudun eşini acem diyarından başka yerde görmedim. Bir çeşit siyah arpası olur ki, gayet yağlıdır. Ata çok vermekten çekinilmelidir. Sahrasında pirinci olur ki, gayet pişkindir. Velhasıl etrafı geniş, eşyası ucuz ünlü bir şehirdir. Şeyh İvaz dede adında bir de türbesi vardır.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?