0312 280 00 31
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ankara Oto Kiralama

27 Kasım 2018
15 kez görüntülendi
Ankara Oto Kiralama

Ankara oto kiralama uyarıyor. Çünkü sizleri önemsiyoruz.

Arabayla Yolculuk Sırasında Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Arabayla yapılacak olan uzun ya da kısa mesafeli yolculuklarda yapılması gereken belli başlı şeyler yer almaktadır. Bunlar güvenli bir sürüşün yanında keyifli bir yolculuğun da anahtarı olmaktadır.

1- Emniyet Kemeri – Ankara oto kiralama

Gideceğiniz mesafe ne kadar olursa olsun daima sizin ve araçtakilerin emniyet kemerlerinin takılı olduğundan mutlaka emin olun.

araç kullanırken emniyet kemeri takmak

2- Arabanızı Kontrolden Geçirin – Ankara oto kiralama

Özellikle uzun mesafeli bir yolculuğa çıkmadan önce aracınızın motor kontrollerini, pedallarını ve direksiyonunu mutlaka kontrol ettirin. Aracın yürüyen aksamında herhangi bir problem olmaması yolculuğunuzun problemsiz ve konforlu geçmesini sağlayacaktır.

disk ve frenleri kontrol edin

3- Lastik Basıncı – Ankara oto kiralama

Lastik basıncı her ne kadar uzun mesafeli yolculuklarda önemsense de aslında kısa mesafeli yolculuklarda da önemlidir. İdeal seviyede basınca sahip lastik aracın yol tutuşunu mükemmel seviyeye getirirken yakıt tasarrufu da sağlamaktadır.

lastik basıncını kontrol edin

4- Müzik – Ankara oto kiralama

Müzik uzun yolculukların vazgeçilmezidir. Seyahati eğlenceli hale getiren şarkıları iyi seçmek önemli. Ancak gece veya gündüz yolculuklarında müzik seçimlerinin farklı olması ve gece yolculuklarında hafif, sözsüz müziklerin yer almaması gerekmektedir.

yolda giderken müzik dinlemek

5- Rahat Kıyafet – Ankara oto kiralama

Uzun yola çıkacaksanız mutlaka en rahat kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı giyin. Özellikle uzun seyahatlerde tabanı kalın olan ayakkabılardan kaçının.

yolda rahat kıyafetler giymek

6- Rotanızı Belirleyin – Ankara oto kiralama

Yolculuğa çıkmadan öncede seyahatinizi gerçekleştireceğiniz yolu internetten veya haritadan belirleyin. Bu sayede yolda herhangi bir kafa karışıklığı ya da zaman kaybı olmadan istediğiniz yere rahatça gidebilirsiniz.

yola çıkmadan önce rota belirlemek

7- Takip Mesafesi

Takip mesafesi son derece önemli. Uzmanlar önünüzde seyreden araç ile aranızdaki minimum mesafenin seyir hızınız yarısı olmasını tavsiye ediyor. Yani 90 km/saat hızda ilerliyorsanız önünüzdeki araç ile aranızda olan mesafenin minimum 45 metre olması gerekmektedir. Aracınızın cinsi, yükü, hava ve yol durumu bu mesafeyi etkilemektedir.

araç kullanırken takip mesafesi

8- Uyku

Uzun mesafeli seyahate çıkmadan önce mutlaka iyi uyuyun. Uykusuz kalmak hem dikkatinizin dağılmasına hem de reflekslerinizin yavaşlamasına neden olmaktadır.

araç başında uyuyakalmak

9- Ne Yediğinize Dikkat Edin

Uzun yolculuklara çıkmadan önce ya da mola yerlerinde ağır yemekleri tüketmekten kaçının. Sindirilmesi zor yiyecekler uykunuzu getirebilir ya da midenizi rahatsız edebilir.

yola çıkmadan önce sağlıklı yiyecekler

10- Mola Vermekten Kaçınmayın

Yola çıkmadan önce vereceğiniz molaların sürelerini de seyahat planınıza ekleyin ve yolculuğunuza böyle çıkın. 10 dakikalık molalar hiçbir yere geç kalmanıza sebep olmaz ancak güvenli bir sürüşün anahtarıdır. Bu molalarda yüzünüzü yıkamayı unutmayın.

yolda mola vermek

 

Ankara Oto Kiralama – Ankara Rent A Car

Türkiye Cumhuriyet’inin başkenti olan Ankara kenti topraklarına, çok eski tarihlerde yerleşilmiştir. Bunda en büyük etken, bu topografya koşullarının ve Anadolu yolları üstündeki konumunun, merkez rolü oynayabilecek bir kentin kurulmasına elverişli olmasıdır.

Orta Anadolu’da aşağı yukarı bütün kentler bir ova çevresinde, daha doğrusu, bu ovaları çevreleyen dağların yakınında kurulmuştur.

Ankara Oto Kiralama

Ankara da, ortasından Ankara çayının geçtiği bir ova kenarında yer alır. Bent deresi, İncesu ve Çubuk suyu bu ovada, kente yakın bir noktada birleşirler. Söz konusu ova, öbür Anadolu kentlerinin kurulduğu ovalardan küçük olmakla birlikte, korunmaya elverişli bir yerde olduğu için, çok erken tarihlerde yerleşmeye açılmıştır.

Ankara’nın yüzey şekillerinde, yükseltileri 1000 m-1200 m arasında değişen ve vadilerle derin bir biçimde yarılmış yaylalar ile üstlerindeki birkaç yüz metre yükseklikte sırtlar ve tepeler ağır basar.

Ankara

Bent deresinin dar vadisi, günümüzde Ankara kalesinin bulunduğu tepeyi, yaylanın ovaya egemen dik kenarından ayırarak, korunmaya elverişli bir yer hazırlamış, Hititler, Frigyalılar ve Galatlar döneminde hep aynı yerde olan kent, Selçuklular ve Osmanlılar döneminde de yerini değiştirmemiştir. Geçmiş dönemlerde hep bir kale kenti rolü oynayan Ankara’nın günümüzdeki görünümünde de, ova zemininde yükselen kale hemen dikkati çeker. Kentin adı, eski dönemlerden günümüze kadar çok az değişiklik geçirmiştir. Hititler döneminde kentin hangi adla kurulduğu bilinmemektedir.

Kiralama Ankara Oto

(Hititlerin Ankuva adlı kentinin yerinde kurulduğu ileri sürülmüşse de, bu konudaki bulgular yeterli değildir) Buna karşılık Frigyalılar döneminde adının Ankyra olduğu bilinmektedir. Bu adın “gemi çapası” anlamına gelen “anker” den türediği, Frigya kralı Midas’ın bir gemi çapası bulduğu yerde kenti kurarak bu adı verdiği ileri sürülmektedir. Ama bazı tarihçilerde kenti Galatların kurduğunu ve Mısırlılarla yaptıkları savaşta, ellerine geçirdikleri Mısır gemilerinin çapalarını zafer ganimeti olarak yanlarına aldıklarını, bundan esinlenerek kentlerine de Ankyra adını verdiklerini ileri sürmektedirler.

Ankara Kiralama – Ankara Araba Kiralama

Romalılar döneminde gemi çapası Ankara kentinin arması olarak kullanılmış ve sikkelerin, madalyaların üstüne çapa simgesi basılmıştır. Daha yakın dönemlere ilişkin bazı Türk-İslam kaynaklarındaysa kentin adının Engürü olduğu, bunun da farsça engür (üzüm) sözcüğünden geldiği belirtilmektedir. Ankara kalesinin halka “angarya”yla yaptırılmasından kente Angara adının verildiğini ileri sürenler de vardır. Günümüzdeki Ankara adı, çok eski dönemlerden bu yana kullanılan çeşitli adların, az çok değişikliğe uğramış biçimidir.

 

Ankara ve çevresinde yapılan arkeoloji kazıları sonucunda Yontmataş devrinden kalma araç-gereçlerin ortaya çıkarılmış olması, kentin geçmişinin yazılı tarihten çok öncelere uzandığını gösterir. Yöredeki ilk yerleşme merkezinin Anadolu’da ilk siyasal birliği sağlayan Hititler döneminde kurulduğu sanılmaktadır.

Ankara Kiralama Firması – Ankara Rent A Car

İ.Ö. VIII. yy’da Ankara ve çevresi Frigyalıların eline geçmiş, İ.Ö. VIII. yy’da Frigyalılar Lidyalılara bağımlı hale gelmişler, İ.Ö.547’de Lidya kralının Perslere yenilmesinden sonra da Pers eğemenliği başlamıştır. Batı Anadolu’daki Sardeis (Sardes) ile İran’daki Susa kentleri arasında uzanan Kral yolu üstünde yer alan Ankara, Persler döneminde önemli bir konaklama ve ticaret merkezi haline gelmiş, Anadolu’da Perslerin egemenliğine son veren İskender, büyük Doğu Seferi’ne giderken, Ankara’da konaklamıştır. İ.Ö.III.yy’dan başlayarak Galatların merkezi olan Ankara, İ.Ö.II.yy’da Roma İmparatorluğu’na katılmış ve önemli bir askeri merkez haline gelmiş, Galatlar zamanında tepeden ovaya doğru yayılmaya başlayan gelişmesi Romalılar döneminde surların onarılan, tapınaklar, hamamlar ve hipodrom yapılan (günümüze bu yapıtlardan Augustus tapınağı ile Roma hamamının bir bölümü kalmıştır) kent, Bizans döneminde, (395-1073) etekten kaleye doğru çekilerek, kalın bir dış surla çevrildi ve tam bir Ortaçağ kenti görünümü aldı.

Ankara Rent A Car – Ankara Araba Kiralama Firması

1071’de Selçukluların Malazgirt zaferini kazanarak Anadolu’ya girmelerinden sonraki yıllarda Ankara, Bizanslılar ve Selçuklular arasında birkaç kez el değiştirdi. Selçuklular döneminde Ankara kenti, kalın surlarla çevriliydi ve askeri önemini korumaktaydı; ama ana ulaşım yollarına göre sapa kaldığından ticari önemini yitirmişti. (Ankara’daki Selçuklu yapıtları, Konya, Sivas, Kayseri’dekiler kadar çok ve önemli değildir: o dönemden kalma başlıca yapıtlar arasında Alaaddin camii ve Çubuk çayı üstündeki Akköprü sayılabilir.)

Ankara Araba Kiralama Merkezi

1304 yılında İlhanlıların eline geçen Ankara, 40 yıl süreyle onların yönetiminde kaldı. (Selçuklu ve Osmanlı dönemleri arasında kentin, Anadolu’da geniş toprakları ve yetkileri olan Ahiler tarafından yönetildiği söylenir.)

Osmanlılara ilk olarak Orhan Bey zamanında geçti. (1356) kısa bir süre için el değiştirdikten sonra Murat I tarafından yeniden (1360) alındı. 1402’de Çubuk ovasında Yıldırım Beyazıd ve Timur arasında yapılan savaş, Osmanlıların yenilmesiyle sonuçlanınca Osmanlı şehzadeleri arasındaki taht kavgaları arasında Ankara da bir süre şehzadeler arasında el değiştirdi; sonuçta Çelebi Mehmet’in Osmanlı tahtına çıkmasıyla (1413) Ankara, Anadolu eyaletlerinin bir sancağı haline geldi.

Ankara Kiralama – 0312 280 00 31

XVIII.yy’daki Celali isyanları sırasında İstanbul üstüne yürüyen bütün isyancılar önce Ankara kalesini almak istedikleri için, sınırdan uzakta bulunmasına karşın, Ankara kalesi sürekli sağlam tutuldu. XVII ve XVIII.yy’larda Ankara, çevresindeki ovalarda iyi cins tahıl ve meyve yetiştirilen, otlaklarında iyi cins hayvan (koyun, keçi, at) beslenen, yerel sanayisi gelişmiş bir kentti. Ankara keçilerinin tüyünün Ankara’da ve çevre kasabalarda işlenerek tiftik haline getirilmesiyle yapılan dokumalar, İstanbul ve İzmir üstünde Mısır’a, Avrupa’ya satılırdı.

Ankara Oto – 0312 280 00 31

Ama XIX.yy’ın başlarında Avrupa’da sanayinin gelişmesi yüzünden Ankara’da tiftik sanayisi gerilemeye başladı; el tezgahları azaldı; tiftik keçileri bakımsızlık yüzünden eski değerini yitirdi. İktisadında tiftik sanayisinin önemli rol oynadığı Ankara XIX.yy’da bir yandan bir gerilemelerden ötürü, bir yandan da sıtma hastalığının yaygınlaşması ve yangınlar yüzünden iyice gerileyip bir kasabaya dönüştü.

Balkan savaşından sonra Rumeli ülkelerinin yitirilmesiyle ülkenin batı sınırlarının İstanbul’a iyice yaklaşması üstüne, devlet merkezinin Orta Anadolu’ya taşınması söz konusu edildiyse de, bu konuda Ankara kenti düşünülmedi. Buna karşılık Kurtuluş savaşını Ankara’dan yöneten Atatürk, savaşın en kötü günlerinde kendisine destek olan kenti, 13 Ekim 1923’te başkent haline getirdi. Cumhuriyet sonrası: 

Ankara Oto Kiralama – Oto Kiralama Ankara – Rent A Car Ankara

923’te Türkiye Cumhuriyetinin başkenti olan Ankara, hızla gelişti. Eski semtlerdeki boş yerler yapılarla dolarken, yeni semtler de kuruldu. Bataklıklar kurutularak sıtma tehlikesi ortadan kaldırıldı. Kentin su gereksinimini karşılamak için Çubuk barajı yapıldı. Cadde kenarları, eski yangın yerleri, parklar ağaçlandırılarak kentin görünüşü değiştirildi. 1926’da yapılan sayım denemesinde 57.800 olarak saptanan nüfus, 1927 genel nüfus sayımında 74.553’e yükseldi.

1945’te 200.000’i aştı (227.000 nüfus) Nüfustaki bu artış kentin alanını da genişletti ve kuruluş yıllarında kalenin bulunduğu tepede yer alan, XIX.yy’da bir surla kuşatılan kent, ovaya yayılıp, ovayı sınırlayan karşı tepelere ulaştı. Devlet merkezi olması nedeniyle aşırı nüfus yığılmasının sonucu, kent çevresi de hızla gecekondularla doldu. Günümüzde Ankara kenti eski yerleşme alanını her yönden aşmış ve geniş bir alana yayılmıştır.

Eski kesimi iki bölümden oluşur. Hisar tepesinde yer alan Kaleiçi; bu tepenin ortasından ovaya doğru yayılan ve günümüzde ortadan kalkmış bulunan ova surları içindeki mahalleler. Eski Ankara’da son yıllardaaçılan caddeler boyunca dizilmiş çok katlı yapılar ve alanlar bulunmasına karşılık, küçük kerpiç yapılı evlerin yer aldığı dar ve dolambaçlı yollara da rastlanır.

Ankara Oto Kiralama – Ankara Uygun Oto Kiralama – Ankara Ucuz Oto Kiralama

Tarihsel yapılar da kentin bu eski kesiminde yer alır. (Augustus tapınağı; Roma hamamı kalıntıları; Osmanlı döneminden kalma camiler) Ankara kalesi, tepenin yüksek bölümünü kaplayan bir iç kale ile çevresini kuşatan dış kaleden oluşur. Dış ve iç kale surları arasındaki alan ile iç kalenin kuşattığı alan, dar sokaklar boyunca dizilmiş eski evlerle kaplıdır. (Ankara’ya özel bir görünüm kazandıran bu evler, kurulan ahşap iskelet boşlukların kerpiçle doldurulmasıyla yapılmıştır; duvarları, kireçle badanalıdır.) Ama son yıllarda bunların çoğu yıkılmış, kale dışındaki mahalleler hızla gelişmiş, genişletilen ya da yeni açılan yollar ve alanlar boyunca çok katlı yapılar yükselmiştir.

Ankara

Cumhuriyetten önce yalnızca Kaletepe çevresinde yayılan Ankara, cumhuriyetle birlikte gelişmeye başladı. O zamanlar kentin iş merkezini oluşturan günümüzün Ulus alanına açılan caddeler boyunca, yeni yapılar kuruldu. (eski Türkiye Büyük Millet Meclisi; Ankara Palas) 1930-1940 arasındaki dönem, Ankara’nın genişleme dönemi oldu. H.Jansen’in yaptığı plana göre kent Kaletepe çevresinde yeşil şeridin (bağlar, bahçeler) dışına taştı. Ankara’nın kale dışındaki mahalleleri, caddeler açılarak genişletilirken, güneyde de Yenişehir kuruldu.

Ankara Araba Kiralama Hakkında – Ankara Oto Kiralama – 0312 280 00 31

Kent kısa sürede Cebeci ve Maltepe yönünde genişledi. Çankaya’ya doğru uzanan kesimlerde bakanlıklar ve elçilikler kuruldu. 1940’ta yapılan sayımda nüfusu 157.000 olan kentin gelişmesi, İkinci Dünya savaşının bunalımlı yıllarında yavaşladıysa da kentin çevresinde ikinci bir şerit Gazi Eğitim Enstitüsü, Atatürk Orman Çiftliği, Harp Okulu üstünden Dikmen ve Çankaya’ya uzanan bu ikinci şerit üstünde sonradan Anıtkabir yapıldı) 1950’de nüfusu 288.000’e yükselen Ankara’da iş merkezi Ulus’tan Yenişehir’e kaydı; kent, Maltepe yönünde genişledi ve Bahçelievler’in ilk bölümleri kuruldu.

1950-1960 döneminde ikinci yeşil şerit de atlanarak, kentin alanı daha da genişletildi. Yeni semtler kuruldu (Yenimahalle, Aydınlıkevler, Gazi Mahallesi, Anıttepe); ayrıca eski bağların yerine sürekli yerleşmeler yapıldı. 1960-1970 yılları arasında yoğun bir yapı çalışmasına girişilerek Kavaklıdere, Çankaya ve Ayrancı kalabalıklaştı. Yenimahalle’ye, Karşıyaka, Demetevler gibi yeni semtler eklendi ve bu kesim ile Atatürk Orman Çiftliği arasındaki boşluklar hızla doldu.1965’te 902.000’e yükselen kent nüfusu, 1970’te ilk kez 1 milyonu aştı (1.236.000 nüfus) 1980’de 1.877.755, 1985’te 2.235.035 oldu.

ANKARA KRONOLOJİSİ
İ.Ö. VIII-VII.yy Frigler
İ.Ö.VII-547 Lidyalılar
İ.Ö.547-331 Persler
İ.Ö.331-278 Helenistik dönem
İ.Ö.278-189 Galatlar
İ.Ö.189-İ.S.395 Romalılar
395-1073 Bizans Dönemi
1073 Selçuklular’ın Ankara’yı ele geçirmesi
1101 Haçlı orduları’nın Ankara’ya girişi
? Selçukluların kenti ikinci kez ele geçirmesi
1127 Danişmendoğullarının kenti Selçukluların elinden alması

Ankara Kiralama – Ankara Oto Kiralama

1143 Kentin üçüncü kez Selçukluların eline geçmesi
1202 Muhiddin Mesud’un egemenlik kurması
1204 Rükneddin Süleyman’ın kenti ele geçirmesi
1304 Kentin İlhanlıların eline geçmesi
1344 Ahi yönetiminin kurulması
1354 Süleyman Paşa’nın kenti Osmanlı topraklarına katması
1362 Ankara’nın sınırlı bağımsızlığının sona ermesi
1402 Ankara Savaşı
1413 Ankara’nın Anadolu Eyaleti’nin bir sancağı olması
1595 Ankara Celali İsyanlar’ndan etkilenmeye başlaması
1832 Mehmed Ali Paşa’nın Ankara’ya işgali
1864 Ankara’nın vilayet merkezi olması
1873 Kıtlık
1892 Demiryolunun Ankara’ya ulaşması
1919 Mondoros Mütarekesi sonrası Fransız ve İngiliz işgal kuvvetlerine bağlı bir müfrezenin Ankara’ya gelmesi
27 Aralık 1919 Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Ankara’ya gelişi
6 Nisan 1920 Anadolu Ajansı’nın kurulması
23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisi’nin açılması
7 Ekim 1920 Resmi Gazete’nin (Ceride-i Resmiye) yayına başlaması
20 Ocak 1921 İlk Anayasa’nın (Teşkilat-ı Esasiye Kanunu) Meclis’te kabulü
12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın kabul edilmesi
31 Temmuz 1922 İstiklal Mahkemelerinin kurulması
1 Kasım 1922 Hilafet ve Saltanatın birbirinden ayrılarak saltanatın kaldırılması
13 Ekim 1923 Ankara’nın başkent olması

 

Devamı – Ankra Oto Kiralama
29 Ekim 1923 Cumhuriyetin ilan edilmesi, Mustafa Kemal’in ilk Cumhurbaşkanı seçilmesi
16 Şubat 1924 Hilafetin kaldırılması
20 Nisan 1924 1924 Anayasa’nın kabülü
26 Ağustos 1924 İş Bankası’nın kurulması
16 Şubat 1925 Tayyare Cemiyeti’nin (THK) kurulması
5 Mayıs 1925 Atatürk Orman Çiftliği’nin kurulmaya başlanması
1 Eylül 1925 I.Tıp Kongresi’nin toplanması
19 Ekim 1925 Ankara Tıp Fakültesi’nin açılması
5 Kasım 1925 Ankara Hukuk Mektebi’nin (1931’de fakülte oluyor) açılması
11 Eylül 1926 Ankara otomatik telefon santralının açılması
24 Kasım 1927 Ulus Meydanı’ndaki Zafer Anıtı’nın açılması
18 Temmuz 1930 Etnografya Müzesi’nin açılması
10 Nisan 1931 Türk Ocakları’nın kapatılması
12 Nisan 1931 Türk Tarih Tetkik Cemiyeti’nin kurulması
3 Ekim 1931 Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın açılması
19 Şubat 1932 Halkevi’nin açılması
2 Temmuz 1932 I.Türk Tarih Kongresi’nin toplanması
12 Temmuz 1932 Türk Dil Tetkik Cemiyeti’nin kurulması
30 Ekim 1933 Yüksek Ziraat Enstitüsü’nün açılması
4 Mart 1934 Ankara Radyosu’nun yayına başlaması
1 Kasım 1934 Güvenlik Anıtı’nın açılması
25 Mayıs 1935 I.Türk Basın Kongresi’nin toplanması
23 Ekim 1935 Etibank’ın açılması
24 Ekim 1935 I.Belediyeler Kongresi’nin toplanması
9 Ocak 1936 Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nin açılması
3 Kasım 1936 Çubuk barajı’nın açılması
15 Aralık 1936 Ankara Stadyumu’nun hizmete girmesi
29 Ekim 1937 Ankara Garı’nın açılması
20 Kasım 1938 Atatürk’ün naaşının Ankara’ya getirilmesi
21 Kasım 1938 Atatürk’ün naaşının Etnografya Müzesi’ndeki geçici kabrine konması
19 Mayıs 1943 Gençlik Parkı’nın açılması
9 Ekim 1944 Anıtkabir’in temelinin atılması
7 Ocak 1946 Demokrat Parti’nin kurulması
15 Ağustos 1948 Milli Kütüphane’nin açılması
30 Ekim 1951 Arkeoloji Müzesi Hitit Eserleri Salonu’nun açılması
10 Kasım 1953 Atatürk’ün naaşının Anıtkabir’e konması
27 Mayıs 1960 Ordunun yönetime el koyması
Ankara Rent A Car – Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama – Ankara Ucuz Oto Kiralama

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. Fatih kısa dedi ki:

  Ankara oto kiralama firması olarak çok deneyimliler yardımcı oluyorlar

 2. Mustafa dedi ki:

  Arabalar hakinda bilgi fiyati nasil aliriz ilaki tlf mu acmamiş lazim

  1. Eryaman Oto Kiralama dedi ki:

   whatsapp destek hattımız üzerindende bilgi alabilirsiniz sitemizde yazan bütün telefon numaralarımızda ekstra olarak whatsapp hattı kuruludur efendim ;

   0312 280 00 31

   0507 009 61 61

   0546 505 65 57

   0312 281 00 51

 3. ankara acil diş doktoru dedi ki:

  V Dent Diş Polikliniği olarak size Çankaya’nın en işlek yerinde kaliteli ve uygun fiyatlar ile yüzünüzü güldürmeyi, samimi ve güleryüzlü kadromuzla korkularınızı aşmayı kendimize görev edindik. Yüksek covid önlemlerimiz ile hem sağlığınızı koruyacağımız hem de son teknoloji ekipmanlarımız ile işinizi hızlandıracağımız kurumumuzda pandemi boyunca da güvenilir bir hizmet sizi bekliyor. Aynı zamanda kolay toplu taşıma ve şahsi araçlar için otopark hizmetimiz ile de ulaşımınızı kolaylaştırmış bulunmaktayız.

  https://www.ankaradisdoktoru.com.tr/

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?